5 gyakori hiba fóliázás esetén!
Nézzük meg mi az 5 tipikus hiba fóliázás esetén.
Ha nem szeretsz olvasni, akkor neked ezt a videót ajánlom.
1. Elszámolják a szükséges fólia mennyiséget
Ha készítünk egy kis egyszerű rajzot a fóliázandó felületről, akkor onnan már csak egy lépés, hogy kiszámoljuk mennyi fóliára lesz szükségünk. Érdemes ezt kis plusz időt rászánni.
2. Az erezetre nem figyelnek oda
Van, aknek egyáltalán nem fontos, hogy fut az erezet. Van, aki úgy gondolja szép, ha az összes fiókon egységesen fut végig. Egy a fontos: neked kell tetszen, magadnak csinálod ezt sose felejtsd!
3. Pici felülettel kezdenek
Először mindig a nagy felületekkel célszerű kezdeni, hogy ne a kis maradékok jussanak ezekre a felületekre.
4. Rossz indítás
Ez a felelős, ha fólia útközben ráncolódik. Ha az elején ragaszkodunk az egyeneshez és ez nem az, akkor lefelé haladva bizony ráncolódni fogz az egész. Szinte minden videómban megmutatom, hogy érdemes indítani a fóliát.
5. Hajszárítózást nem megfelelően használják.
A hajszárítót én íves felületekhez ajánlom. Minden máson a fólia szépen megtapad. A hajszárítózásnál arra kell figyelni, hogy a fólia ne szakadjon el.
+1. Túl sok védőréteget húznak le egyszerre, ez buborékosodáshoz vezet.
Vannak fóliák és felületek, amiknél kifejezetten tilos nagy mennyiségű fóliát lehúzni. Ilyen fólia a magasfényű, ennél minden kis apró buborék meglátszik. Felületnél pedig pl. a hűtő vagy a lakkozott szekrény, amire sokkal jobban tapad a fólia és itt csak pár centi védőréteget célszerű lehúzni.
+2. Méretre vágják, kicentizik
Én mindig azt javaslom számolj rá több centit minden irányból. Így biztos nem ér majd meglepetés.
+3. Ami most jutott eszembe :)
Visszaszedésnél erősen húzzák és a fólia megnyúlhat. Csak óvatosan, ne erőből húzd vissza. Használd mind a két kezedet, hogy a teljes fóliát egyszerre tud visszaemelni.
Remélem segítségedre volt ez a pár figyelmeztetés és sikerrel jársz majd!